Наміснику Києво-Печерської Лаври працівники СБУ вручили підозру за критику «ПЦУ» і Константинопольського патріархату (оновлено, відео)

1 квітня 2023 року, близько 7:30, працівники СБУ вручили підозру наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на lavra.ua.

Митрополита Павла звинувачують у порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст 161 Кримінального кодексу). Мова йде про висловлювання по відношенню до «ПЦУ» і Константинопольського патріархату, сказані ним у відеозверненні «Просимо справедливості для нашої Церкви».

Також йому інкримінується Стаття 436-2: Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників. На що владика-намісник відповів так: «Я засуджував, засуджую і буду засуджувати всякі спроби проти нашої держави і те, що зробила Росія, Путін — це ні в якому випадку не виправдовується. Я вам казав, і я завжди стояв, стою і буду стояти на захисті своєї Батьківщини».

Наразі у будинку намісника Києво-Печерської Лаври проводять обшуки.

На 12 годину владику викликали на допит. Після чого буде вирішуватись питання про обрання міри запобіжного заходу.

Просмотров: 3703