Предстоятель очолив всенічне бдіння Вербної неділі у Києво-Печерській Лаврі

8 квітня 2023 року, напередодні Вербної неділі, свята Входу Господнього до Єрусалиму, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святкового зачала Євангелія на утрені, Предстоятель згідно з традицією освятив вербу та пальмові гілки.

За свідченням усіх чотирьох євангелістів, за кілька днів до хресних страждань, Іісус Христос увійшов до Єрусалиму. Чисельні паломники, які знали про дивовижне воскрешення Лазаря та інші дива Спасителя, очікували Його та зустрічали як царя. У знак великої пошани до Христа, люди покладали на дорогу свій одяг та пальмові гілки, вітаючи Господа: «Осанна! Благословен, який іде в Ім’я Господнє, Цар Ізраїлю» (Ін. 12:13). Саме на згадку про ці події та як символ готовності християн зустріти Господа вірні в цей день приносять у храм вербове, пальмове гіллям та квіти.

Завтра Блаженніший Митрополит Онуфрій очолить Божественну літургію на площі перед Хрестовоздвиженським храмом Києво-Печерської Лаври. Початок богослужіння о 8:30.

Просмотров: 2042