Києво-Печерський монастир подав заяву про кримінальне правопорушення працівниками Заповідника та поліцією (відео)

19 квітня 2023 року, у Світлу Середу Пасхальної седмиці, представники Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», за сприяння поліції, болгаркою спиляли замки та опечатали один з корпусів Лаври. Адвокат обителі протоієрей Микита Чекман у коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ повідомив, що у зв’язку з цим було подано заяву про вчинення кримінального правопорушення працівниками Нацзаповідника, а також відносно працівників поліції, які сприяли вчиненню цих незаконних дій.

Розповідаючи про ситуацію навколо дій представників Заповідника, адвокат підкреслив, що відбулися протиправні дії, які є свавіллям чиновників.

«Представники Національного заповідника у супроводі працівників поліції здійснили пошкодження майна монастиря — зламали протиправно замки, проникли до приміщення 39 корпусу та провели незаконне опечатування. Працівники поліції в цей час не допускали представників монастиря і таким чином втрутились в протиправні дії Національного заповідника».

Протоієрей Микита звернув увагу, що між монастирем і заповідником є спірні правовідносини й Господарським судом міста Києва розглядається ряд справ, судових рішень по яких ще не винесено.

«Без рішення суду ніхто не має права вчиняти такі свавільні дії, — наголосив він. — Тому зі сторони поліції також вчинилося кримінальне правопорушення — це перевищення службових повноважень. Від монастиря була подана заява про вчинення кримінального правопорушення працівниками Національного заповідника. Цю заяву у нас прийняли і зареєстрували. Також ми подали заяву відносно працівників поліції, які тут перебувають і які сприяли вчиненню цих незаконних дій. Вказану заяву буде розглядати Державне бюро розслідування, відповідно до підслідності», — сказав юрист.

Просмотров: 1903