На Хмельниччині прокуратура обвинувачує священника в тому, що він «негативно висловлювався щодо переходів церков з УПЦ до ПЦУ»

10 травня 2023 року відбувся обшук у клірика Шепетівської єпархії протоієрея Миколая Хланя, якому інкримінують ст. 161 (ч. 1) Кримінального кодексу України (розпалювання релігійної ворожнечі) за негативні висловлення «з приводу переходу церков від УПЦ МП до православної церкви України, а також критики діяльності керівництва ПЦУ». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Юридичний відділ УПЦ.

В Ухвалі Суду повідомляється, що у ході слідства було допитано свідка, яка повідомила, що «Хлань Микола Анатолійович неодноразово негативно висловлюється з приводу переходу церков від УПЦ МП до православної церкви України, а також критики діяльності керівництва ПЦУ». Під час досудового розслідування отримано відомості про те, що отець Миколай «за місцем свого проживання може переховувати інформацію щодо порушення ним рівноправності громадян у їх конституційних правах залежно від релігійних переконань…».

У Юридичному відділі зазначають, що протоієрей Миколай Хлань є настоятелем Іоанно-Богословської релігійної громади УПЦ в с. Перемишель Славутського району Хмельницької області. Дана парафія незаконно перереєстрована у ПЦУ. По даному факту подано ряд заяв до поліції та готується позов до суду щодо оскарження незаконної перереєстрації.

«Ми бачимо однобоке та упереджене ставлення до священнослужителів УПЦ з боку правоохоронних органів, коли за критику ПЦУ і захоплення храмів та особисте ставлення до ПЦУ піддають кримінальному переслідуванню. А очевидні публічні та ворожі заклики відносно УПЦ, що розпалюють релігійну ворожнечу, представниками правоохоронних органів не помічаються. Маємо ось таке вибіркове застосування законодавства», — прокоментували ситуацію у Юридичному відділі УПЦ.

Просмотров: 6094