У Неділю про самаряниню Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

14 травня 2023 року, у Неділю 5-ту після Пасхи, про самаряниню, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту Блаженніший владика привітав паству зі святом Світлого Христового Воскресіння та Неділею про самарянку. Архіпастир особливо привітав вірянок, які названі на честь мучениці Фотинії (Світлани).

“Молитвами […] Богородиці, хай Господь береже усіх нас, наших воїнів, наш народ і благословить землю нашу миром”, – побажав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Напередодні Предстоятель очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Просмотров: 975