Митрополит Неофіт: Кіпрські ієрархи не хочуть служити з членами ПЦУ, бо вважають їх або невисвяченими, або розкольниками

Митрополит Морфський Неофіт в інтерв’ю СПЖ розповів, що ряд Кіпрських ієрархів не хочуть служити з членами ПЦУ, бо вважають їх або невисвяченими, або розкольниками, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ієрарх Кіпрської Православної Церкви відзначив митрополита Кікського Никифора, який не визнав ПЦУ та написав книгу про український розкол.

«Але інші архієреї Кіпрської Церкви вже співслужили з “ієрархами” Епіфанія на Фанарі та в інших місцях. Існує відмінність від архієрея до архієрея. Деякі, можливо, згодні з позицією архієпископа Кіпрського через повагу до Вселенської патріархії, але аж ніяк не хочуть співслужити з “єпископами” Епіфанія. Вони вважають їх або невисвяченими, або розкольниками. Тому що так звана “ієрархія” Епіфанія – це штучно створена структура, яка замість того, щоб принести розв’язання церковної проблеми для українського народу та для всіх нас, цю проблему лише надзвичайно ускладнила», – заявив митрополит Неофіт.

За його словами, український розкол – це духовна проблема світового значення.

«Ви розумієте, що це духовна проблема світового значення, яку може вирішити лише Вселенський Собор», – додав він.

Просмотров: 4016