В Одеській єпархії освятили новий храм, в Мукачівській — престол

28 травня 2023 року митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел освятив новий храм, митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор — престол. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби Одеської та Мукачівської єпархії.

Митрополит Агафангел освятив храм на честь ікони Божої Матері «Прибавлення розуму» в Одесі. У цій парафії опікуватимуться православними християнами з порушеннями слуху.

Нову церкву збудували зусиллями парафії на честь святої преподобномучениці Єлисавети. У Єлисаветинському храмі, відкритому у 2013 році на території Одеської обласної дитячої шкірно-венерологічної лікарні, парафіяни, які не чують і слабочують, повноцінно беруть участь у богослужіннях і Таїнствах. Настоятель парафії протоієрей Святослав Мінаєв та інші клірики володіють мовою жестів, служби проходять із сурдоперекладом.

Під час урочистостей із нагоди освячення нового храму митрополит Агафангел нагородив отця Святослава правом звершення Божественної літургії при відкритих вратах до молитви «Отче наш».

Митрополит Феодор освятив новий престол в Успенському храмі села Гребля Закарпатської області.

Після освячення престолу в храмі відбулася Божественна літургія, під час якої піднесли сугубу молитву за мир на українській землі. Після завершення Літургії звершили хресну ходу, після якої митрополит Феодор звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

Архіпастир висловив подяку настоятелю храму протоієрею Василію Поповичу та всім парафіянам за труди на славу Православної Церкви і закликав на всіх присутніх Боже благословення.

Просмотров: 1333