Під час захоплення храму на Хмельниччині депутат застосовував грубу фізичну силу до вірян УПЦ (відео)

2 червня 2023 року о 15:00 прихильники ПЦУ захопили Миколаївський храм в смт Меджибіж Хмельницького району. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Хмельницької єпархії.

Очолювали угрупування рейдерів місцевий підприємець Михайло Блонський та депутат Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич. Без жодного дозволу ці люди зламали двері храму та замінили замки.

За словами вірян Української Православної Церкви, представник влади дозволяв собі виривати телефон з рук парафіянки, яка вела відеофіксацію злочину. Також пан Чорнієвич вдався до застосування грубої фізичної сили безпосередньо до вірян Української Православної Церкви.

На місці подій була присутня поліція, однак її представники не реагували на розбійницькі дії активістів ПЦУ.

Наразі у захопленому храмі залишилися особисті речі парафіян Української Православної Церкви, до яких вони позбавлені доступу.

Слід зазначити, що ще наприкінці березня 2023 року релігійна громада Миколаївського храму смт Меджибіж Хмельницької єпархії УПЦ провела загальні парафіяльні збори, на яких було прийняте рішення залишатися в юрисдикції Української Православної Церкви під омофором Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Це рішення зафіксовано у протоколі загальних парафіяльних зборів.

“Питання зміни адміністративної та конфесійної підлеглості релігійної громади є виключною компетенцією вищого органу парафіяльного управління, а саме парафіяльних зборів релігійної громади. Втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій прямо суперечить статтям 11, 35, 140 Конституції України”, – нагадують у Хмельницькій єпархії.

У зв’язку із вчиненими правопорушеннями настоятель та члени законної релігійної громади Миколаївського храму смт Меджибіж звернулися до органів Національної поліції з проханням захистити їхні конституційні права та припинити свавілля прихильників ПЦУ, які зазіхають на майно та храми інших конфесій.

Просмотров: 1494