Заяви про відселення монахів з Лаври незаконні та безпідставні — роз’яснення Юридичного відділу УПЦ

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив, що 5.06.2023 року Комісія МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври завершила свою роботу та підписала із Заповідником акт приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та вимагається протягом трьох робочих днів звільнити Лавру Монастирем УПЦ та передати майно Заповіднику. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує коментар Юридичного відділу УПЦ з цього приводу.

«Дана вимога є незаконною та безпідставною, як і одностороннє розірвання договору, та не підлягає виконанню, оскільки на сьогодні справа розглядається в судовому порядку і будь-які дії щодо позбавлення права користування УПЦ Лаврою є незаконними.

Монастир не підписував акт приймання-передачі та, відповідно, не передавав майно, яким користується Монастир згідно з договором, який є чинним. Монастир не отримував висновку комісії МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври. Також Монастир не отримував Акт про результати перевірки, яким начебто встановлені порушення умов Договору користування майном, не отримував документів, на підставі яких зроблено даний висновок. Вказаний Акт Монастир неодноразово намагався отримати, однак у відповідь були повідомлення, що запитувана інформація має гриф обмеження доступу “Для службового користування” і тому не може бути надана.

Окрім того, на даний час в Господарському суді м. Києва знаходиться на розгляді справа за позовом Заповідника до Монастиря про усунення перешкод у користуванні майном, а також інша справа за позовом Монастиря до Заповідника про визнання недійсною односторонньої відмови Заповідника від Договору, на підставі якого Монастир з 2013 року користується культовими будівлями та спорудами. Судовий розгляд справ триває, та на даний час немає жодного рішення з даного приводу.

З огляду на викладене, вимога про припинення користування та повернення державного майна є незаконною та не підлягає виконанню. На сьогодні спір розглядається в суді, тому будь-які дії щодо розірвання Договору користування культовими будівлями та спорудами в односторонньому порядку є незаконними та не підлягають виконанню», — йдеться у коментарі.

Просмотров: 1576