У справі про перейменування УПЦ суд порушив норми процесуального права — Юридичний відділ УПЦ

14 червня 2023 року Київська Митрополія Української Православної Церкви подала апеляційну скаргу на рішення Київського окружного адміністративного суду у справі про перейменування (релігієзнавчої експертизи) УПЦ. Про це повідомили в Юридичному відділі УПЦ, передає Інформаційно-просвітницький відділ.

Зазначається, що з 2019 року справа слухалась Окружним адміністративним судом міста Києва (далі — ОАСК). Ухвалою суду від 22 квітня 2019 року було задоволено клопотання Митрополії про забезпечення адміністративного позову, якою заборонено вносити зміни у реєстр та перейменовувати релігійні організації УПЦ.

Внаслідок того, що з грудня 2022 року розпочалась процедура ліквідації ОАСК, справа була передана до Київського окружного адміністративного суду (далі — КОАС).

Не дивлячись на те, що процедура приймання-передачі судових справ від ліквідаційної комісії ОАСК не завершилась і десятки тисяч справ чекають на передачу, КОАС, який наразі є дуже перевантаженим, 4 травня 2023 року приймає адміністративну справу до провадження, а вже 15 травня виносить по ній протиправне рішення «про повну відмову в задоволенні адміністративного позову Київської Митрополії Української Православної Церкви».

У зв’язку із цим Київська Митрополія УПЦ 14 червня 2023 року подала апеляційну скаргу на це рішення суду.

В Юридичному відділі пояснюють, що апеляційна скарга обґрунтована неправильним застосуванням судом норм матеріального права та порушенням норм процесуального права. В ній наголошується, що статут Київської Митрополії УПЦ не містить жодного положення про те, що її керівний центр управління знаходиться за межами України. В апеляційній скарзі також вказано на ряд порушень законодавства під час проведення релігієзнавчої експертизи.

«До апеляційної скарги були додані копії апеляційної скарги із додатками для 267 сторін, які також беруть участь у справі. До них належать єпархії, монастирі, навчальні заклади, Синодальні відділи Української Православної Церкви та інші», — йдеться в коментарі Юрвідділу УПЦ.

Просмотров: 2675