У Чикаго почала діяти українська парафія

За домовленістю між Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм і Блаженнішим Митрополитом всієї Америки і Канади Тихоном в м. Чикаго (штат Іллінойс, США) почала діяти українська православна парафія на честь святителя Миколая Чудотворця. Про це повідомляє Відділ зовнішніх церковних зв’язків, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Новостворена парафія була організована парафіянами Української Православної Церкви у квітні цього року і включена до складу Чиказької єпархії Православної Церкви Америки, яку очолює архієпископ Чиказький і Середнього Заходу Даниїл. Приміщення для богослужінь церковній громаді придбала сім’я Сергія і Тетяни Базилюк. Настоятелем парафії призначений клірик Української Православної Церкви протоієрей Володимир Ковальчук.

Сторінка парафії у мережі Фейсбук – St. Nicholas of Myra Orthodox Church a Ukrainian Parish, +12242811306 – номер телефону настоятеля.

Нагадаємо, що відповідно до Постанови Собору УПЦ від 27 травня 2022 року, Відділ зовнішніх церковних зв’язків створює парафії в діаспорі для православних українців «задля збереження ними своєї віри, культури, мови та православної ідентичності».

При цьому, Відділ створює парафії з прямим підпорядкуванням Українській Православній Церкві тільки в тих країнах, де немає автокефальних Православних Церков. В межах канонічної території інших Церков можуть відкриватися українські православні парафії в юрисдикції місцевої автокефальної Церкви, з якою УПЦ має євхаристичне спілкування. УПЦ вже співпрацює в справі пастирського опікування українцями з іншими Помісними Церквами, в межах яких проживають наші співвітчизники.  

Просмотров: 2763