Керуючий парафіями УПЦ закордоном відвідав українські парафії в Берліні та Цюріху

З 11 по 19 червня 2023 року Керуючий парафіями УПЦ закордоном єпископ Боярський Веніамін відвідав українські парафії в Берліні та Цюріху. Про це повідомляє сайт ВЗЦЗ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

11 червня парафія Української Православної Церкви на честь Всіх святих у Берліні відсвяткувала своє перше престольне свято. Божественну літургію в день свята очолив єпископ Боярський Веніамін. Владиці співслужили: настоятель храму протоієрей Димитрій Дзядевич, протоієрей Євгеній Петренко, священник Вадим Саражан, священник Георгій Бажанський, священник Ігор Будник.

Після богослужіння владика Веніамін виголосив проповідь та передав благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія щодо збору коштів на допомогу постраждалим від руйнування Каховської ГЕС.

18 червня єпископ Веніамін відвідав парафію в ім’я апостола Андрія Первозванного у м. Цюріх, де також звершив Божественну літургію. Владиці Веніаміну співслужили: настоятель парафії священник Сергій Тітков, клірик Сербської Православної Церкви священник Мирослав Симийонович та гості у священному сані. За богослужінням також молилася настоятелька Архангело-Михайлівського жіночого монастиря м. Одеси ігуменя Серафима (Шевчик) з монахинями. Під час Літургії була піднесена молитва за український народ, воїнів ЗСУ, за мир і перемогу України.

Після богослужіння Керуючий парафіями УПЦ закордоном виголосив проповідь та передав вітання і благословення віруючим української парафії від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також владика нагородив старосту парафії Жанну Лісненко грамотою Предстоятеля, а низці парафіян храму вручив пам’ятні подарунки за активну участь в розбудові парафіяльного життя.

19 червня, в рамках перебування у Цюріху, єпископ Веніамін провів робочу зустріч з Президенткою Ради християнських конфесій кантону Цюріх пані Беттіною Ліхтлер. Під час зустрічі були обговорені питання комунікації між християнськими конфесіями та допомоги біженцям з України, які опинилися у Швейцарії внаслідок російської агресії. Ігуменя Серафима представила пані Б. Ліхтлер малюнки українських дітей, в яких відображене їхнє прагнення до миру, гармонії і краси. Найкращі дитячі роботи єпископ Веніамін передав пані Б. Ліхтлер у подарунок. Своєю чергою Президентка Ради християнських конфесій запевнила духовенство УПЦ в підтримці української діаспори у Швейцарії.

Цього ж дня єпископ Боярський Веніамін із супроводжуючим українським духовенством відвідав Успенський храм Сербської Православної Церкви у Цюріху. Настоятель храму священник Мирослав Симийонович радо зустрів гостей з України і розповів їм історію храму та його святинь. В цьому храмі відбулася зустріч з єпископом Австрійсько-Швейцарським Андрієм (Сербська Православна Церква). Під час братнього спілкування з сербським архієреєм владика Веніамін розповів про сучасне життя парафій УПЦ закордоном, а також про реалії життя УПЦ в Україні. Було висловлено подяку сербським співбратам за жертовну допомогу Сербської Православної Церкви українським біженцям в Європі. Єпископи Андрій та Веніамін домовилися про подальшу співпрацю.

Просмотров: 660