У ВЗЦЗ розповіли, як розвиваються православні парафії УПЦ в Італії, Німеччині та Ірландії (оновлено)

7-13 липня 2023 року Керуючий закордонними парафіями УПЦ, єпископ Боярський Веніамін відвідав італійське місто Форте дей Мармі та німецьке Штутгарт, де звершив Божественні літургії у день престольного свята громад. 17 липня на сайті ВЗЦЗ розмістили публікацію, в якій розповіли про життя парафій в Ірландії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Парафія Української Православної Церкви на честь Різдва святого Іоанна Предтечі в м. Форте дей Мармі (Італія) відзначила престольне свято 7 липня 2023 року.
Єпископу Веніаміну під час Божественної літургії співслужив настоятель священник Іоанн Малиш, клірик Грузинської Православної Церкви священник Матвій Кутелія, українське духовенство, яке звершує  своє служіння в Італії та гості у священному сані, які прибули на свято з України. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за Літургією настоятель парафії священник Іоанн Малиш був возведений у сан протоієрея. На сугубій єктенії були піднесені молитви за мир в Україні, за перемогу на ворогом, та за страждаючу Українську Православну Церкву. Наприкінці літургії був здійснений хресний хід навколо храму із храмовою іконою та частичкою мощей святого Предтечі і Хрестителя Іоанна. Після завершення святкового богослужіння владика виголосив проповідь, привітав настоятеля та парафіян з престольним святом.

8 липня владика відвідав табір Червоного Христа в місті Маріна ді Масса, де вже більше як рік проживають 57 переселенців з України, більшість з яких – люди з обмеженими фізичними можливостями. Парафія УПЦ в Форте дей Мармі на чолі із настоятелем регулярно відвідує цих переселенців, молиться разом з ними та допомагає в усіх побутових питаннях. Після молебню за недужих, владика благословив усіх, виголосив проповідь та роздав маленькі солодкі подарунки.

13 липня єпископ Боярський Веніамін відвідав парафію УПЦ на честь Собору 12-ти апостолів в м. Штутгарт (Німеччина), яка цього року святкувала своє перше храмове свято. За соборною літургією владиці співслужили та молилися: заступник Голови Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, настоятель парафії та гості у священному сані. На святі були також присутні: заступник голови католицького деканату міста Штутґарт пастор Петер Вольф та пастор євангельської громади Хайнер Куенцлен з дружиною.

Після завершення богослужіння єпископ Веніамін привітав настоятеля та парафіян з престольним святом, а також висловив подяку представникам католицької і протестантської громад Штутгарту за підтримку українців за кордоном та за допомогу нашій парафії з приміщенням для звершення богослужінь. Того ж дня владика Веніамін відвідав штутгартську парафію Сербської Православної Церкви, де українського архієрея й духовенство гостинно зустріли сербські священнослужителі.

Регулярні богослужіння у парафії УПЦ на честь Собору Святих Апостолів у Штутгарті відбуваються за адресою: Schwarzwaldstraße 7, 70569 Stuttgart. Номер телефону настоятеля: +491636402974.

«Приємно бачити, як ростуть і множаться наші парафії закордоном, як трудяться наші священники, і приємно бути працівником на цій ниві Божій», — написав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич та опублікував репортажі з парафій УПЦ в Штутгарті, Дрездені, Берліні (Німеччина), а також в Ірландії.

«Тепер наша Церква має там громади в Кілларні, Леттеркені, Голуеї, Навані і на черзі інші міста», — зазначив він, розповідаючи про розвиток УПЦ в Ірландії протягом року.

17 липня на сайті ВЗЦЗ розмістили публікацію, в якій вірянин УПЦ, який проживає в м. Кілларні Олександр Пархоменко розповів про життя парафій в Ірландії.

«Рік тому, 10 липня 2022 року, у місті Корк було звершено перше богослужіння Української Православної Церкви в Ірландії. Літургію у залі на території католицької місії Священного Серця, поблизу одного із центрів розміщення українських біженців, звершив тоді заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич. Відтоді почалося формування української православної громади у Ірландії», – йдеться у репортажі.

Читати публікацію повністю.

Інформацію про богослужіння УПЦ в Ірландії можна знайти за посиланням.

Просмотров: 428