Вбивцям і продавцям дітей в Україні призначають застави значно менші, аніж архієрею УПЦ — грецькі ЗМІ

Міжнародного резонансу набув прецедент, пов’язаний із рішенням українського судді утримати під вартою намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла. Зокрема, грецьке видання «Romfea» проаналізувало кримінальне законодавство України та співставило розміри застав обвинувачуваних у важких кримінальних злочинах з непомірно високою сумою застави у 33 млн грн. (900 тис. дол.), яку призначено для митрополита УПЦ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Romfea проінформувала світову православну громадськість, що обвинуваченого в Україні у вбивстві можуть випустити під заставу в 100 тисяч гривень (2 719 доларів);

підозрюваного у справі про продаж дітей з України до країн Євросоюзу випустили під заставу в 1 мільйон гривень (27 100 доларів).

Вирок винесено за клопотанням прокуратури, яка звинувачує митрополита Павла у «висловлюваннях, які виправдовували та заперечували дії держави-окупанта та неодноразово ображали релігійні почуття українців».

Грецьке ЗМІ, розповідаючи про суть справи, зазначає, що прокуратура «як «докази» надала матеріали перехоплених телефонних розмов митрополита». Агенція скептично оцінила обгрунтованість вироку суду, беручи слово «докази» у лапки.

«Зауважимо, що митрополит Павло не визнав своєї провини, а перед початком засідання закликав вірних до мужності… Під час суду митрополит Павло наголосив на особистому, а не публічному характері своїх телефонних розмов. Він також поставив під сумнів достовірність деяких розмов, зазначивши, що йому невідомі люди, чиї голоси звучать на записі. Слід зазначити, що суд залишив без уваги заперечення Його Високопреосвященства, відмовившись викликати як свідків тих осіб, які нібито були співрозмовниками», — йдеться далі.

Грецьке видання наголошує, що митрополита Павла взяли під варту прямо в приміщенні суду, поліцейські не дозволяли йому коментувати рішення. Владика змушений був зняти панагію та віддати архієрейський жезл.

ЗМІ передає слова адвоката про те, що «з огляду на похилий вік та стан здоров’я ув’язненого (важка форма цукрового діабету), затримання можна кваліфікувати як катування та замах на вбивство Архієрея».

«Судове засідання тривало до пізньої ночі, а після його закінчення митрополита Павла відвезли до в’язниці, в той час віряни співали «Христос Воскрес»», — підсумували у Romfea.

Просмотров: 921