У Харківській єпархії відспівали полеглого Захисника України, який рятував поранених побратимів

7 липня 2023 року у храмі на честь ікони Божої Матері “Озерянська” м. Харкова відбулося відспівування 19-річного воїна Всеволода Татькова, який загинув під час виконання завдання з евакуації поранених у районі Бахмута. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт парафії.

Відспівування воїна Всеволода звершив настоятель Озерянського храму архімандрит Никодим (Силко).

Після заупокійного богослужіння настоятель звернувся до присутніх зі словами, присвяченими пам’яті загиблого Героя:

«Сьогодні проводжаємо в останню путь нашого парафіянина, воїна Всеволода, який не на словах, а на ділі здійснив у своєму житті справжній християнський подвиг. Коли розпочалася війна, він прийшов до мене, сказав, що вирішив йти у військо, і попросив благословення. Я відповів йому: “Повертайся з перемогою!”. Він своєю рукою написав поминальну записку, щоб ми молилися за його здоров’я. Вона і зараз лежить у вівтарі нашого храму. Молилися… але Божий промисел нам не відомий.

Війна – це зло. Вона забирає життя найкращих. Зараз ми стоїмо перед труною цієї Людини, яку знали і любили. Він прожив життя не дарма, він звершив героїчний подвиг. Молімося за упокій його душі. Жодними словами неможливо передати це горе, цей біль втрати, особливо для батьків, які втратили свою дитину.

Царство йому небесне, вічний спокій! Співчуття батькам, які втратили молодого сина. Дуже важко говорити, коли гинуть такі добрі люди… Вічна пам’ять!».

Всеволод Татьков народився 24 лютого 2004 року у Харкові. Після закінчення школи навчався у Харківському державному вищому училищі фізичної культури, а потім у Харківському обласному вищому училищі фізичної культури та спорту. Хлопець був багаторазовим призером чемпіонатів України з водного поло серед юніорів та юнаків. Змалку був парафіянином Озерянського храму та вихованцем недільної дитячої школи. У перший день повномасштабного російського вторгнення Всеволод пішов до тероборони, потім пройшов навчання та вступив до спецпідрозділу ГУР Міноборони. Брав участь у звільненні Харківщини та Донбасу. Загинув 4 липня, виконуючи завдання з евакуації поранених у районі Бахмута.

Просмотров: 433