У день Преображення Господнього Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+фото, відео)

19 серпня 2023 року, у день свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, делегація з Православної Церкви в Америці, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді, у якій пояснив вірянам значення Преображення Господнього на горі Фавор.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій висвятив клірика Київської єпархії архідиякона Сергія (Бурʼяна) на священноінока.

Після Літургії Предстоятель прочитав особливі молитви з проханням про благословіння плодів нового врожаю. Архіпастир окропив святою водою паству, а також виноград і фрукти, які принесли віряни.

Напередодні Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі Лаври.

Просмотров: 3722