Сильні та багаті безсилі зробити те, що може смиренний — Предстоятель (відео)

У своїй проповіді в день пам’яті преподобного Феодосія Печерського Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про силу смирення. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Земля прикрашається Божими творіннями: рослинами, тваринами, а людський рід — благочестивими людьми. Господь, щоби прикрасити нашу землю і духовно її збагатити, післав у світ Свого служителя, преподобного Феодосія Печерського», — сказав Архіпастир.

Предстоятель підкреслив, що святий подвижник мав велику благодать від Бога за своє смирення.

«У цьому була сила святих. Смиренному Бог дає благодать, яка укріпляє його і дає можливість робити те, що інші не можуть робити, навіть сильні, багаті, наділені владою», — пояснив він.

Молитвами преподобного Феодосія Першосвятитель побажав здобувати цю чесноту усім християнам.

«Є такий людський закон, який підказує, що якщо тебе хтось образив, то мусиш йому відповісти тим самим або навіть вдвічі. А духовний закон каже: якщо тебе образили, то прости брату і тоді Бог тебе простить», — зазначив Його Блаженство.

За словом Блаженнішого владики, у сучасному світі є багато шансів змиряти себе.

«Люди так збентежені, що самі не знають, що говорять, самі не знають, що вони роблять. І часом такі люди звершують вчинки, які не пристойно робити людині. Вона має не втрачати людської гідності, не падати до рівня тварини…» — продовжив далі Митрополит Онуфрій.

Він порекомендував, попри всі образи на ближніх, «змиряти себе і дивитися на Бога».

«Без Божого дозволу нічого в житті не буває. Якщо Бог попустив щодо нас щось недобре, то ми повинні це прийняти з любов’ю і простити тому ближньому, який це зробив. Тоді наша душа буде наповнюватися Божественною силою і благодаттю», — підсумував він.

Просмотров: 3002