Юридичний відділ УПЦ опублікував коментар про судове оскарження релігієзнавчої експертизи ДЕСС

25 серпня 2023 року Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження в справі за позовом Київської Митрополії Української Православної Церкви до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті з приводу релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує коментар Юридичного відділу УПЦ з цього приводу.

“У січні 2023 року Державна служба України з етнополітики та свободи совісті провела релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, – йдеться у коментарі. – Як вже неодноразово зазначалось, релігієзнавча експертиза проведена з порушенням законодавства, упередженими та ворожо налаштованими проти УПЦ експертами, які самовільно змінили предмет і об’єкт дослідження, вдаючись до маніпуляцій”.

У Юридичному відділу вчергове підкреслюють, що такі дії свідчать про відсутність об’єктивності та наміру дійсно встановити реальний стан справ щодо церковно-канонічного зв’язку стосовно Статуту про управління Української Православної Церкви, яка згідно з уставними документами є незалежна і самостійна у своєму управлінні та устрої, а її органи управління — Собор і Синод — знаходяться в Києві.

“Враховуючи відсутність будь-яких дій з боку представників Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, направлених на усунення порушення вимог законодавства, Київська Митрополія Української Православної Церкви звернулась за захистом своїх прав до суду”, – повідомляють правозахисники УПЦ.

25 серпня Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження в справі за позовом Київської Митрополії Української Православної Церкви до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

“Сподіваємося, що судом найближчим часом буде прийнято відповідне рішення, яке припинить використання незаконної експертизи з метою грубого втручання у внутрішні справи найбільшої конфесії України, а також маніпуляції, направлені на зухвале порушення права на свободу віросповідання 12 тисяч релігійних організацій УПЦ та мільйонів віруючих громадян України”, – наголошують в Юридичному відділі.

Просмотров: 3100