До Харківської духовної семінарії зараховано 74 студенти

30 серпня 2023 року з благословення ректора ХДС митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія в Харківській духовній семінарії пройшли вступні іспити на денне та заочне відділення. Цьогоріч вступники були з Харківської, Ізюмської, Дніпропетровської, Каменської, Чернігівської та Білоцерківської єпархій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Харківської єпархії.

Перед початком іспитів у стінах семінарії відбувся молебень, який очолив перший проректор протоієрей Валентин Ковальчук.

Письмовий іспит цього року полягав у написанні переказу на запропоновану тему. Також абітурієнти пройшли медичну співбесіду з семінарським лікарем і прослуховування з церковного співу. Після цього відбулася співбесіда з комісією, яку очолив владика-ректор. Абітурієнти повинні були показати своє знання молитов, біблійної історії, історії Церкви, основних положень православного віровчення, а також навички читання церковнослов’янською.

Раніше, 25-26 серпня, відбулися вступні іспити до Іконописної школи Харківської духовної семінарії. Абітурієнти показали свої знання Закону Божого і християнської моральності, а також склали іспит з малюнку та живопису.

29 серпня в аудиторії Харківської духовної семінарії відбулися вступні іспити на регентсько-співацьке відділення. Абітурієнтам співацьких курсів було запропоновано виконати на вибір 2-3 воскресних тропарі з одноголосного обіходу, для абітурієнтів регентських курсів необхідно було вміти виконати будь-яку з партій чотириголосного обіходу тих же 2-3 воскресних тропарів. Крім того, пройшла співбесіда, в ході якого абітурієнти показали свої знання основ Закону Божого.

За рішенням Вченої ради ХДС до Харківської духовної семінарії разом було зараховано 74 студенти.

Цього ж дня в Архієрейській резиденції на території Покровського чоловічого монастиря під головуванням ректора Харківської духовної семінарії митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія пройшло засідання Вченої ради, на якому були підбиті підсумки вступних іспитів, затверджені класні керівники, вирішені кадрові питання і прийнято розклад занять.

Просмотров: 839