Вітання Предстоятеля митрополиту Одеському і Ізмаїльському Агафангелу з 85-річчям з дня народження

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,

ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ АГАФАНГЕЛУ,

МИТРОПОЛИТУ ОДЕСЬКОМУ І ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ,

ПОСТІЙНОМУ ЧЛЕНУ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ

 

Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!

Сердечно поздоровляю Вас зі знаменним ювілеєм — 85-річчям з дня Вашого народження.

У молодому віці обравши нелегкий і спасительний шлях служіння Царю віків нетлінному, невидимому, єдиному премудрому Богові (1 Тим. 1:17), Ви і донині є яскравим прикладом ревних трудів на користь Православної Церкви та зберігаєте тверду вірність своєму покликанню.

Минулі прожиті десятиліття — час нелегких випробувань для Церкви, час всіляких обмежень і адміністративного контролю її діяльності з боку держави. Ви ж, слідуючи за Христом, з повною віддачею сил і здібностей, з терпінням і сподіванням на допомогу Божу мужньо переносили всі тяготи та негаразди тих років.

Вже майже півстоліття Ви успішно здійснюєте ієрархічне служіння на благо і утвердження Православ’я, з ретельністю виконуючи всі покладені на Вас священноначаллям послухи. Де б не доводилося Вам трудитись, на всякому місці служіння Ви прагнете працювати Господу зі страхом і радіти Йому з трепетом (Пс. 2:11). Тому Ви здобули високий авторитет як у Церкві, так і в суспільстві, і нині маєте змогу бачити рясні плоди Ваших кропітких трудів.

Особливу вдячність хотів би висловити Вам за архіпастирське служіння, яке з 1992 року Ви звершуєте на Одеській землі. Маючи піклування про клір і паству, всебічно розвиваючи єпархіальне життя, відновлюючи колись зруйновані і будуючи нині нові храми, працюючи з молоддю, займаючись просвітою, благодійністю і соціальним служінням, Ви намагаєтеся долучити сучасників до великої спадщини Святого Православ’я і наставити їх на шлях спасіння. Також вагомим є Ваш внесок у творення миру і громадянської злагоди, у підтримання плідної співпраці з місцевою владою та громадськими об’єднаннями.

Господь судив Вам прожити довге, насичене різними подіями життя, в якому Вам довелося пережити безліч всього. Однак, у найважчих обставинах Ви завжди пам’ятали слова Псалмоспівця, який закликає: Поклади печаль твою на Господа, і Той тебе підтримає (Пс. 54:32). Ваша тверда надія на допомогу і заступництво Всевишнього Бога не була осоромлена.

У цей знаменний день молитовно бажаю Вам кріпості сил, бадьорості духу, міцного тілесного здоров’я і щедрої допомоги Божої в подальших трудах на славу Святої Церкви.

Многая і благая літа Вашому Високопреосвященству!

З любов’ю у Христі

 

ОНУФРІЙ 

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

2 вересня 2023 року,

м. Київ

Просмотров: 605