Предстоятель очолив престольне свято храму Світлописаного образу Богородиці у Києві (+фото, відео)

3 вересня 2023 року, у Неділю 13-ту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі Світлописаного образу Божої Матері у Дарницькому районі Києва, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ.

У цей день виповнилось 120 років з дня явлення чудотворної ікони Богородиці «Світлописана».

Предстоятелю співслужили архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до вірян зі словом проповіді.

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію Сергія Єпіка. Новий диякон служитиме у цьому ж храмі.

Богослужіння завершилось чином славлення перед чудотворними іконами Богородиці.
Присутні на святі віряни мали змогу помолитись перед Красноїльською іконою Божої Матері, яку привезли з Чернівецької єпархії з нагоди престольного свята.

Після відпусту Предстоятель привітав парафіян зі святом. Настоятель храму протоієрей Валентин Павленко подякував Блаженнішому владиці і подарував на згадку список Світлописаного образу.

Напередодні Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі.

Просмотров: 2617