Поліція оточила Кременецький монастир на Тернопільщині (оновлюється)

4 вересня 2023 року поліція оточила територію Богоявленського жіночого монастиря в м. Кременець Тернопільської області. Раніше сестри попросили молитовної підтримки у віруючих УПЦ, оскільки їхню обитель можуть закрити. Про це повідомив телеграм-канал «Монастирський вісник», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Монастир існує тут із 1990 року. Комплекс його приміщень належить державі. Останній договір було укладено монастирем у 2018 році на 5 років. Настоятелька ігуменя Димитрія направила лист до директора Кременецького заповідника В. Микулича, де повідомила, що монастир звернувся до Міністерства культури та Фонду держмайна з проханням продовження договору. І поки не було відповіді, ігуменя просить заповідник не здійснювати дій з виселення сестер.

«Зі свого боку монастир зробив все можливе для того, щоб продовжити користуватися державним майном на законних підставах (або на праві безоплатного користування, або на праві оренди). Проте держава не вчинила необхідних і залежних від неї дій. Наразі сьогодні, 04.09.2023 р., зранку правоохоронні органи оточили монастир з метою подальшого закриття та виселення монахинь. Людей до святині пускають лише за пред’явлення паспорта. Поліція чекає подальших вказівок від влади», — йдеться у повідомленні.

З місяця подій уточнюють, що на територію монастиря пропускають не всіх, паломникам, які не мають місцевої прописки, не дозволяють потрапити у святиню.

На відео видно, що кілька десятків поліцейських, два мікроавтобуси та патрульна машина знаходяться біля обителі.

Близько 10 ранку комісія заповідника в супроводі силовиків зайшла на територію Кременецького монастиря.

Близько 10:30 з Кременця повідомили, що комісія покинула територію Богоявленського монастиря.

Просмотров: 21084