Військовослужбовці ЗСУ з передової висловили підтримку священнику та парафіянам УПЦ у місті Камінь-Каширський, у яких прихильники ПЦУ намагаються відібрати храм (відео)

4 вересня 2023 року з’явилася інформація про незаконну перереєстрацію на користь ПЦУ релігійної громади храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці міста Камінь-Каширський Волинської області. Дізнавшись про це, парафіяни храму, котрі зараз захищають Україну на фронті, записали відеозвернення, у якому висловили підтримку настоятелю храму священнику Юрію Михайлову. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на ДОЗОР на “Першому Козацькому”.

З самого моменту створення ПЦУ у місті Камінь-Каширський не вщухають спроби захоплення старовинного храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Роками активісти намагаються організовувати рейдерські збори, щоб перевести святиню під юрисдикцію ПЦУ.

Проте справжні парафіяни храму зберігають вірність Українській Православній Церкві. Так, 6 травня 2022 року відбулися збори релігійної громади, на яких 600 вірян одноголосно підтвердили своє бажання залишатися в УПЦ.

Також віряни з метою уникнення рейдерського захоплення храму зверталися за допомогою до органів влади й навіть до ОБСЄ та ООН. Але це не зупинило рейдерів і уже 4 вересня 2023 року з’явилася інформація про перереєстрацію релігійної громади храму. Це беззаконня викликало обурення вірян, які уже декілька років на чолі із настоятелем священником Юрієм Михайловим захищають свою святиню від захоплення.

Серед парафіян храму є і військовослужбовці ЗСУ, котрі захищають Україну від російської агресії.

Дізнавшись про неправомірні дії прихильників ПЦУ, воїни-парафіяни з передової записали відеозвернення, у якому вони висловили повну підтримку священнику Юрію Михайлову.

Захисники України зауважили, що отець Юрій неодноразово протягом багатьох років надавав волонтерську допомогу та молитовно підтримував українських військових.

Також військовослужбовці наголосили, що серед парафіян храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці, який намагаються відібрати прихильники ПЦУ, є їхні батьки, діти та сім’ї.

Просмотров: 960