Преподобні Печерські показали, як увійти до Господнього святкового чертогу – Предстоятель (відео)

У своїй недільній проповіді, в день пам’яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах, Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про Царство Небесне та як до нього можна увійти. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словом Предстоятеля, Господь відкривав духовні таємниці часто через притчі. Розказуючи про чоловіка, який в небрачному одязі прийшов на святкування до царя, Спаситель розтлумачив, як людина може потрапити на торжество блаженного вічного життя.

Архіпастир на прикладі подвигу святих преподобних отців Печерських пояснив, як «прикрасити свої одежі чистотою душі і тіла», щоб увійти на «небесну брачну вечерю».

«Вони прикрасили себе смиренням, терпінням, кротістю, любов’ю. Тому вони є достойними насельниками Царства Небесного. Звичайно, що ці всі чесноти не просто так легко здобуваються, без труда, без старання, без зусиль. Все це здобувається за допомогою християнського подвигу. З допомогою поста і молитви людина здобуває ці чесноти, які є красою її душевної одежі», — зазначив він.

Першосвятитель звернув увагу, що саме тому Церква встановлює певні дні та періоди посту, навчає нас, як ми маємо вибудовувати своє молитовне життя.

«Ми маємо вранці встати і помолитися; обов’язково, закінчивши свій день, також відійти до сну з молитвою. Ми повинні протягом дня, під час роботи, під час інших занять старатися розум зайняти молитвою», — сказав Блаженніший владика.

За словом Його Блаженства, «молитвою людина собі випрошує у Бога все, що їй потрібно для користі душі, а піст допомагає їй очистити себе від порочних нахилів».

«З допомогою посту і молитви ми можемо і повинні, як преподобні отці, яких сьогодні ми шануємо, приготувати свою духовну одежу для того, щоб бути достойними увійти до весільного чертогу», — наголосив він.

Митрополит Онуфрій підкреслив, що християнський подвиг непростий і потрібно багато терпіння, щоб звершувати його протягом усього життя, скільки б воно не тривало.

«Життя закінчується, і приходить такий момент для кожної людини, коли вона має ввійти у брачний чертог. І дуже важливо, щоб людина себе підготувала до цього моменту, щоб вона очистила свою одежу і прикрасила її священними чеснотами. Тоді ми, по молитвам преподобних отців, також будемо причасниками вічного блаженства на Небі», — побажав Владика.

Просмотров: 1692