Предстоятель очолив богослужіння з нагоди свята Усікновення глави Іоанна Хрестителя та початку навчального року у КДАіС

11 вересня 2023 року, у день свята Усікновення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Академічному храмі КДАіС на честь преподобного Іоанна Дамаскіна у Голосіївському монастирі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Незаконні дії чиновників Міністерства культури у Києво-Печерській Лаврі унеможливили навчальний процес Київської духовної академії на території Лаври, тому духовна школа змушена переїхати на нове місце. Покровський Голосіївський монастир надав Академії приміщення для навчання та проживання, а також новий храм.

Предстоятелю співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, намісник монастиря єпископ Ворзельський Ісаакій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію студента II курсу магістратури Київської духовної академії Олександра Пилипенка.

Після Літургії Предстоятель звернувся до пастви зі словом настанови. Блаженніший владика зауважив, що хоча духовна школа тепер діятиме на новому місці, завдання її незмінне – молодих людей Церкви навчити Закону Божого, правильно розуміти Одкровення Господнє. Архіпастир побажав викладачам академії “терпіння, мудрості і уміння знайти шлях до серця кожного студента”, а студентам – бути смиренними, терплячими, трудолюбними, слухняними: “… тому що у послуху велика сила, через послух Бог послав Свого Єдинородного Сина, Він прийшов у світ по послуху Небесному Отцю і звершив найбільше діло – спасіння людського роду”.

Потім священнослужителі звершили молебень на початок навчання. Насамкінець Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив викладачів та студентів на новий навчальний рік та окропив святою водою.

Нагадаємо, Предстоятель очолив засідання Вченої ради Київської духовної академії у Голосіївському монастирі.

Просмотров: 4122