Релігійна громада захопленого храму Боярки продовжує своє богослужбове життя у будинку, який вдалося придбати завдяки пожертвам небайдужих вірян

Після того, як прихильники ПЦУ у травні цього року відібрали у релігійної громади УПЦ у місті Боярка Михайлівський храм, віруючі Української Православної Церкви тривалий час молилися просто неба. Згодом завдяки пожертвам небайдужих вірян з різних регіонів України та навіть зі США Михайлівська парафія змогла придбати будинок, який пристосували для звершення богослужінь. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як розповів у своєму коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ клірик Михайлівської парафії ієрей Олексій Кулаковський, на перший погляд, непідйомну суму для купівлі будинка парафії вдалося зібрати за відносно короткий час.

“Нам допомогли багато небайдужих вірян з  різних регіонів України та навіть віруючі із США. Зараз, оскільки у пристосованому приміщенні немає достатньо місця, щоб умістити всіх наших парафіян, у ньому проводяться реконструкційні роботи”, – додав він.

11 вересня 2023 року, у день Усікновення чесної глави святого Іоанна Предтечі, у домовому храмі було звершене перше архієрейське богослужіння. Цього дня виповнилося 4 роки від дня смерті спочилого настоятеля Михайлівського храму протоієрея Віктора Мерзлікіна.

Божественну літургію очолив вікарій Київської Митрополії архієпископ Іванківський Касіан. Його Високопреосвященству співслужили настоятель парафії протоієрей Володимир Паращак, клірики парафії та духовенство Боярського благочиння Київської єпархії.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословення Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним; про Божу милість для українського народу; щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

На заупокійній єктенії були піднесені молитви про упокоєння душі протоієрея Віктора Мерзлікіна та полеглих Захисників України.

Після Літургії за спочилим настоятелем була звершена панахида, після якої архієпископ Касіан благословив поминальне коливо та окропив нове церковне приміщення святою водою.

Джерело фото: сторінка Архангело-Михайлівського Звіринецького чоловічого монастиря у Facebook.

Просмотров: 5886