Блаженніший Митрополит Онуфрій про те, як впливає послух на життя людини та її оточення (відео)

У своїй проповіді у день пам’яті святителя Феодосія Чернігівського Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, чому без послуху чи сумлінного виконання своїх обов’язків неможливо досягти гармонії в житті. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«У богослужбових текстах, які присвячені святителю Феодосію та відображають його чесноти, говориться, що він був ревним послушником та молитовником. Послух і молитва — дві чесноти, які допомагають людині змирити себе і наповнитися благодаттю Святого Духа, яка допомагає долати всі труднощі та мінливості земного життя. Відсікаючи свою волю, людина робить себе здатною вмістити Божественну благодать».

Блаженніший владика розповів про значення порядку, який досягається завдяки тому, що кожен сумлінно виконує свій послух у Церкві та у світі.

«У Церкві є своя ієрархія, згідно з якою кожен поставлений на своє місце і здійснює покладене на нього служіння. Коли всі виконують свій послух, тоді з церковного тіла виходить ідеальний організм, який розвивається і допомагає людям досягати духовної досконалості та вічного спасіння, — пояснив Архіпастир. — У мирському житті також є свої порядки… І коли кожен звершує своє служіння, не вторгаючись у чуже, тоді виходять сильними і сім’я, і місто, і область, і держава».

За словами Першосвятителя, на жаль, у реальному житті, особливо у мирському, люди люблять займатися всім, крім того, що їм потрібно робити.

«Він фахівець у всіх сферах і скрізь дає корисні поради, і всіх повчає, і всіх наставляє, а те, що має робити сам, не робить, у нього всюди завал. Всі наші біди бувають, тому що ми забуваємо, що і весь світ, і людина — це гармонія. На вершині цієї гармонії має стояти Бог. Тільки в Церкві дивляться на Бога, а у світі на Бога не дивляться, дивляться на людину», — наголосив він.

Як сказав Його Блаженство, тільки виконуючи свої послухи або зобов’язання, ми робимо одне одного сильнішим і допомагаємо один одному. І навпаки, коли людина втручається не у свої справи, тоді вона тягне «загальний візок» у хибний бік, тоді утворюється хаос.

Просмотров: 1200