Предстоятель очолив свято з нагоди 10-річчя освячення храму в ім’я святителя Феодосія Чернігівського у Києві (+відео)

22 вересня 2023 року, у день знайдення і перенесення мощей святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята храму в імʼя святого Феодосія поблизу Львівської площі у Києві, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Цьогоріч виповнюється 10 років з дня освячення цього храму.

Предстоятелю співслужили настоятель храму єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство.

На малому вході Блаженніший владика відзначив нагородами кліриків храму: священник Павло Кузнецов був возведений у сан протоієрея, а священник Діонісій Суружій нагороджений наперсним хрестом.

У слові проповіді після читання Святого Євангелія Предстоятель розповів пастві про святителя Феодосія і, зокрема, про послух – чесноту, яку він особливо виявив у своєму житті.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії священнослужителі на чолі з Блаженнішим владикою звершили чин славлення Різдву Пресвятої Богородиці та святителю Феодосію Чернігівському.

Після відпусту виголосили многоліття. Предстоятель привітав парафіян храму зі святом та відзначив сумлінне настоятельське служіння єпископа Спиридона. Архіпастир побажав, щоб у храмі до кінця світу звершувалась молитва і Божественна літургія. Блаженніший владика подарував парафії на молитовну пам’ять образ Божої Матері «Почаївська».

Потім владика Спиридон виголосив подячне слово і вручив Предстоятелю список Троїце-Іллінської Чернігівської чудотворної ікони Богородиці.

У день Різдва Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі.

 

Просмотров: 1669