Італія відновить Спасо-Преображенський собор в Одесі — глава МЗС Італії

Італія та Україна підписали угоду про відновлення Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі, який був частково зруйнований у результаті влучення ракети під час обстрілу Одеси російськими військами.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр і міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні перед початком виїзного засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ у Києві 2 жовтня 2023 року, повідомляє Укрінформ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогодні Італія підписала угоду про відновлення Одеського собору. Італія буде працювати над реконструкцією», — сказав він.

За словами Таяні, відновленням собору займатимуться найкращі італійські архітектори. «І це – чіткий культурний та політичний меседж для України», — додав Антоніо Таяні.

Нагадаємо, вночі 23 липня під час російської атаки на м. Одесу був зруйнований Спасо-Преображенський кафедральний собор. Після влучення у центральний вівтар частково зруйновано будівлю собору, перекриття трьох нижніх поверхів, значно пошкоджено внутрішнє оздоблення та ікони, повністю знищені службові приміщення нижньої частини собору. Цього дня Комісія із закордонних справ і в справах громад Палати депутатів Італійської Республіки на чолі з пані Лія Куартапелле Прокопіо у супроводі Надзвичайного та Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні пана П’єр Франческо Дзадзо відвідала одеську православну святиню.

29 вересня Предстоятель УПЦ у зруйнованому Преображенському соборі звершив літію за загиблими захисниками України.

Просмотров: 372