Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні отримала інформацію про побиття та інші утиски вірян УПЦ у місті Носівка

2 жовтня 2023 року невідомі особи в камуфляжі та представники ПЦУ захопили та пограбували Свято-Троїцький храм у місті Носівка Ніжинської єпархії. Наступного дня, коли парафіяни Української Православної Церкви молилися перед зачиненим парканом свого храму, чоловік у військовій формі жорстоко побив одну із вірянок. Про побиття віруючої, а також про інші утиски, які зазнають віряни УПЦ у Носівці, було повідомлено Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Ніжинської єпархії.

2 жовтня, уночі, перед настанням комендантської години, парафіяни Свято-Троїцької церкви міста Носівка побачили у вікнах свого храму світло. У зв’язку із цим вони прийшли до своєї церкви, щоб з’ясувати, що там відбувається, однак потрапити на храмове подвір’я їм не вдалося, оскільки доступ до храму був заблокований невідомими людьми у камуфляжі та представниками поліції. На питання про підстави для недопуску парафіян до святині поліціянти відповіли, що тепер храм належить «територіальній громаді міста».

На місці подій були також присутні немісцеві клірики ПЦУ та активісти. Деякі з них відзначилися агресивною поведінкою; зокрема, активістка Т. Зезюлькіна, яка чомусь була допущена поліцією до храму, нападала на вірян УПЦ і намагалася розбити телефон, на який велася відеофіксація. Слід зазначити, що поліція не завадила їй вчиняти відверто хуліганські дії.

В ході рейдерських дій зловмисники вдерлися до вівтаря і вчинили наругу над святим престолом і святинями, які були на ньому.

Також невідомими особами були винесені з храму богослужбові речі.

Наразі доступ до храму для молитви закритий.

3 жовтня віруючі Української Православної Церкви зібралися на молитву перед зачиненим парканом свого храму. Під час богослужіння чоловік у військовій формі, який сприяв захопленню Свято-Троїцького храму, напав на одну з вірянок УПЦ та завдав їй тяжких тілесних ушкоджень.

Як показало медичне обстеження, постраждала отримала забій грудної клітки, перелом ребер зліва, забій лівого передпліччя.

До побиття вірянка отримувала відкриті погрози від осіб, які незаконно захопили місцевий храм. Її лякали переслідуваннями, побиттям та позбавленням життя.

Варто також зазначити, що перед нападом на потерпілу священник ПЦУ намагався відвести її убік від вірян, які молились перед огорожею храму.

За фактом вчинення злочину було подано заяву до правоохоронних органів. Однак співробітники місцевого відділку поліції ще досі не внесли дану заяву до реєстру злочинів.

Також погрози та образи зі сторони прибічників ПЦУ звучали і на адресу інших вірян Української Православної Церкви.

У зв’язку із даним кричущим інцидентом, а також відсутністю належної реакції зі сторони місцевих правоохоронних органів, про наявні у місті Носівка порушення прав людини на релігійному ґрунті було повідомлено Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні.

Представники ООН повідомили, що будуть стежити за ходом розслідування зафіксованих злочинів з метою внесення фактів порушень прав людини на релігійному ґрунті в моніторинг і доповідь про ситуацію з правами людини в Україні.

Просмотров: 1209