Суд відмовив у вимозі прокурора взяти митрополита Черкаського Феодосія під варту

Суддя Києво-Святошинського районного суду відмовила прокуратурі у взятті під варту митрополита Черкаського Феодосія. Про це повідомив ієрарх після закінчення судового засідання, яке проходило в закритому режимі 9 жовтня 2023 року. Відеозапис події опубліковано на Youtube-каналі Черкаської єпархії, передає Інфомаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Друзі, суд оголосив своє рішення. Прокуратурі відмовили, я залишаюся під домашнім арештом», − сказав владика, вийшовши з зали до вірян, які чекали на нього в коридорі.

Біля будівлі суду митрополит Феодосій із єпископом Корсунь-Шевченківським Антонієм, священниками та паствою провели подячний молебень.

Після молебню митрополит сказав, що ієрархія, духовенство та миряни УПЦ сьогодні відстоюють канонічну правду, «ті принципи церковного життя, які є для нас важливими».

«Я вам сьогодні щиро дякую, що ви мене вимолили і я залишаюся під домашнім арештом», − сказав архієрей і додав, що «загроза ув’язнення в СІЗО ще не минула, тому що може бути ініційований ще апеляційний суд».

«Сердечно дякую вам, прошу, не залишайте мене у своїх молитвах. А що від мене буде залежати, я буду робити, постараюсь і далі свідчити про ту правду, за яку ми всі з вами стоїмо», − зазначив він.

Нагадаємо, цього ж дня, 9 жовтня, Рада із прав людини ООН під час слухання питання про доповідь Верховного комісара ООН щодо України заслухала відеозапис звернення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, який у цей час перебував на судовому засіданні.

Просмотров: 3919