У Неділю 20-ту після Пʼятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

22 жовтня 2023 року, у Неділю 20-ту після Пʼятидесятниці, день памʼяті отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Недільне богослужіння відбулось у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян з архіпастирським словом. Предстоятель прокоментував останнє рішення Верховної Ради, яке хочуть використати для заборони Української Православної Церкви.
У своїй недільній проповіді архіпастир розповів про воскрешення Господом сина наїнської вдови та про шанування ікон, яке захищали отці Сьомого Вселенського Собору.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після відпусту Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом та благословив усіх.

Напередодні Предстоятель очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Просмотров: 524