Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій ініціював створення правозахисної групи для відстоювання прав УПЦ

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, який нещодавно отримав статус правозахисника ООН завдяки своєму виступу на засіданні Ради з прав людини цієї організації, розповів про наміри утворити правозахисну групу для протидії порушенням прав духовенства і вірян Української Православної Церкви. Про це він повідомив у своєму інтерв’ю публіцисту диякону Сергію Геруку, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Черкаської єпархії.

Керуючий Черкаською єпархією зазначив, що «статус правозахисника ООН відкриває широкі можливості донести правдиву інформацію щодо порушень прав людини до широкої міжнародної громадськості». Як зауважив митрополит Феодосій, насамперед тут йдеться про переслідування УПЦ.

«Цей статус регламентується Декларацією Організації Об’єднаних Націй про правозахисників. Крім того, статус правозахисника ООН дозволяє застосовувати для його захисту ресурси ООН, яка має спеціальний Мандат, регламенти та процедури захисту для осіб, які контактують із ООН з питань захисту прав людини», – сказав ієрарх.

Відповідаючи на питання про те, як він планує використовувати цей статус, владика Феодосій зазначив, що «ґрунтуючись на Декларації Організації Об’єднаних Націй про правозахисників, ми плануємо найближчим часом скликання широкої правозахисної групи для відстоювання прав та свобод віруючих Української Православної Церкви». 

Архієрей зауважив, що насамперед до цієї групи будуть запрошені ієрархи, духовенство та миряни, готові та здатні захищати свою Церкву під час гонінь. 

«Якщо зі свободою совісті в нашій країні найближчим часом нічого не зміниться, то одним із пріоритетних напрямків нашої роботи стане підготовка матеріалів до справи щодо запобігання злочину геноциду щодо Української Православної Церкви (релігійної групи) на підставі відповідної Конвенції, прийнятої резолюцією 260 (ІІІ) на Генасамблеї ООН 9.12.1948 р.», – наголосив також владика Феодосій.

За словами митрополита Феодосія, правозахисну роботу вже розпочато. Він повідомив, що «Юридичний відділ Черкаської єпархії направив на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернення на 10 аркушах із докладним фактичним викладом порушень прав віруючих УПЦ на території нашої єпархії за останній час». 

«Вже закінчився 10-денний термін, у який офіс омбудсмена міг повернути нам документ на доопрацювання, тож тепер чекаємо на результати роботи омбудсмена щодо захисту наших прав. Сподіваюся, що вони будуть об’єктивними та адекватними», – додав керуючий Черкаською єпархією.

Нагадаємо, 9 жовтня 2023 року Рада із прав людини ООН заслухала відеозапис звернення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, який у цей час перебував на судовому засіданні у справі про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальній справі.

Просмотров: 1333