Суд зобов’язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо висловлювань заступника голови КМДА Володимира Прокопіва

Шевченківський районний суд міста Києва зобовʼязав поліцію розпочати кримінальне провадження по факту висловлювань очільника партії «Європейська солідарність» у Київраді, заступника голови КМДА Володимира Прокопіва. Про це повідомив на своєму телеграм-каналі адвокат Києво-Печерської Лаври протоієрей Микита Чекман, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

12 вересня 2023 року на ресурсі видання «Telegraf» було поширене інтерв’ю очільника партії «Європейська солідарність» у Київській міській раді Володимира Прокопіва, у якому він вдався до відвертих наклепницьких висловлювань на адресу Української Православної Церкви.

Зокрема, чиновник заявляв: “Ця структура — чистої води філія ФСБ, у якій вони зберігали зброю, агентів, займалися вербуванням українців тощо. Ще раз зазначу: на мою особисту думку, УПЦ МП має стосунок не до релігії, а до спецслужб ворожої країни”.

Також Прокопів висловився про необхідність заборони діяльності Української Православної Церкви в м. Києві.

У відповідь на такі висловлювання до Шевченківського управління поліції ГУНП у м. Києві правозахисники Української Православної Церкви подали заяву про вчинення чиновником кримінального правопорушення – розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів віруючих.

Втім, у зв’язку із бездіяльністю відповідальної особи Шевченківського УП ГУНП правозахисники вимушені були подати скаргу до Шевченківського районного суду м. Києва.

16 жовтня у Шевченківському районному суді м. Києва було ухвалене рішення зобов’язати відповідальну особу Шевченківського УП ГУНП м. Києва внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, вчинені В. Прокопівим, та розпочати розслідування у цій справі.

Нагадаємо, у Юридичному відділі УПЦ прокоментували наклепницькі висловлювання В. Прокопіва.

Просмотров: 1508