Депутати Європарламенту звернулися до Єврокомісії у зв’язку з переслідуваннями УПЦ

Депутати Європейського парламенту із Нідерландів та Німеччини Марсель де Грааф і Йоахім Кус звернулися до Європейської комісії, яка є органом виконавчої влади Європейського Союзу, закликавши її відреагувати на утиски Української Православної Церкви з боку державної влади України. Марсель де Грааф повідомив про це звернення на своїй сторінці в соціальній мережі «X», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт «Voice of Europe».

У своєму зверненні депутати Європарламенту зауважили, що Верховна Рада України розглядає питання про цілковиту заборону УПЦ на території України та «примушує вірян і духовенство об’єднуватися з іншими конфесіями». Вони також підкреслили, що «УПЦ історично грає ключову роль в духовному житті українського суспільства».

З огляду на теперішній стан державно-конфесійних відносин в Україні, Марсель де Грааф і Йоахім Кус поставили Європейській комісії питання про те, чи вона згодна з тим, що дії української влади щодо УПЦ суперечать принципу верховенства права, а також положенням Лісабонського договору, який заклав основи нинішнього устрою ЄС. Окрім того, вони просять Єврокомісію повідомити про те, чи закликатиме вона владу України відмовитися від наміру заборонити УПЦ та чи становить політика України в галузі державно-конфесійних відносин перешкоду для ведення переговорів про її вступ до ЄС.

Коментуючи звернення до Єврокомісії у своєму повідомленні в мережі «X», Марсель де Грааф висловив думку, що «Україна порушує верховенство закону і права людини», а також сказав про те, що «депутати Європарламенту вимагають негайної відповіді».

Просмотров: 1415