Депутати Верховної Ради вимагають міжнародної експертизи законопроекту щодо заборони релігійних організацій

53 депутати Верховної Ради поставили свої підписи під зверненням до Спікера українського парламенту з вимогою спрямувати проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право при Раді Європи, яка отримала назву Венеційської комісії. Зважаючи на широку дискусію щодо зазначеного законопроєкту в суспільстві, депутати просять встановити, чи відповідає він європейським стандартам та цінностям у галузі права. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У своєму листі депутати зазначають, що законопроєкт несе загрозу обмеження громадян України у праві на свободу світогляду і віросповідання та порушує принцип верховенства права.

Зокрема, «документ у черговий раз направлений виключно на втручання у внутрішню діяльність релігійних організацій та порушення права людей на свободу віросповідання, яке є фундаментальним і гарантується державою».

У зверненні наголошується, що Держава не має права вказувати віруючим громадянам України, в яку їм церкву ходити, та позбавляти вірян права задовольняти свої релігійні потреби.

Тому проєкт Закону № 8371 запроваджує механізм невиправданого втручання у внутрішні справи релігійної організації та грубо порушує та не відповідає положенням Конституції України і нормам міжнародного права.

Звернення містить розлогий аналіз всіх пунктів законопроєкту, які суперечать як українській Конституції та праву, так і цілій низці міжнародних конвенцій.

«У зв’язку з вищезазначеним, — наголошується у зверненні, — виникла необхідність щодо отримання від Європейської комісії за демократію через право (далі – Венеціанська комісія), як дорадчого органу Ради Європи з питань конституційного права, висновку про відповідність проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», реєстраційний №8371 від 19.01.2023, конституційному та міжнародному праву, європейським стандартам і цінностям».

Звернення наразі підписане 53-ма депутатами з різних фракцій.

Просмотров: 1176