У Житомирській та Черкаській єпархіях освячено нові храми

13 січня 2024 року митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив чин освячення Петро-Павлівського храму у селищі Попільня. Цього ж дня митрополит Черкаський і Канівський Феодосій освятив Миколаївський храм у селі Нова Дмитрівка. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

Петро-Павлівський храм у селищі Попільня було облаштовано після жорстокого захоплення представниками ПЦУ місцевого Миколаївського храму у вересні 2022 року.

Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима на порозі церкви урочисто зустрічали наймолодші парафіяни із квітами та короваєм.

Після звершення чину освячення храму керуючий Житомирською єпархією очолив у ньому Божественну літургію.

Архієрею співслужили секретар єпархії протоієрей Сергій Грицаюк, духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), благочинний Попільнянського округу і настоятель храму протоієрей Петро Листа духовенство єпархії.

Під час богослужіння були піднесені особливі молитовні прохання за припинення війни та мир в Україні. Також були виголошені заупокійні молитви за спочилих православних християн, полеглих Захисників України та усіх тих, хто загинув внаслідок російської агресії.

Після завершення богослужіння владика Никодим привітав усіх присутніх із освяченням нового храму, закликав вірян любити Дім Божий та якомога частіше долучатися до спільної молитви.

Будівництво Миколаївської церкви в селі Нова Дмитрівка Черкаської єпархії тривало понад 10 років.

«До спільної справи будівництва святині всі жителі села підійшли згуртовано і жертовно. Хтось допомагав матеріально, хтось фізично. Поки тривало будівництво, молитва громади не згасала – богослужіння регулярно відбувалися в орендованому приміщенні місцевого дитячого садка», – повідомляє єпархіальна пресслужба.

Перед початком освячення храму митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звернувся до присутніх зі словом настанови та пояснив сенс священнодійств, що звершуватимуться. Владика наголосив на тому, що кожен храм народжується двічі. Перше його народження – матеріальне і поступове, коли він споруджується, а друге народження храму – духовне, коли він освячується благодаттю Святого Духа.

Після звершення чину освячення храму керуючий Черкаською єпархією очолив у ньому Божественну літургію.

Митрополиту Феодосію співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Чорнобаївського округу протоієрей Валерій Русняк, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок, настоятель храму протоієрей Андрій Помазанко та гості у священному сані.

На кліросі молилися та виконували богослужбові піснеспіви настоятелька Покровського Красногірського монастиря ігуменя Арсенія з сестрами.

На богослужінні були піднесені молитви за Церкву, яка зазнає утисків, та за нашу стражденну Батьківщину.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до вірян зі словом проповіді.

На знак подяки всім, хто потрудився у справі будівництва та благоустрою Миколаївського храму, архіпастир вручив духовенству і благодійникам церковні нагороди. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, настоятеля храму протоієрея Андрія Помазанка було удостоєно високої церковної нагороди – ордена святого апостола Андрія Первозванного.

Після закінчення богослужіння всі присутні отримали з рук владики солодкі подарунки.

Просмотров: 533