У Неділю 36-ту після Пʼятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

11 лютого 2024 року, у Неділю 36-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Недільне богослужіння відбулось у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського. 

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарії Київської єпархії митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Білгородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі. 

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.  

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. 

За богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій висвятив на диякона Віталія Андронатія. Він служитиме у храмі в імʼя святителя Феодосія Чернігівського у Києві.

Виголосивши відпуст, Блаженніший владика привітав вірян з неділею, прикликав на всіх благословіння Боже та побажав миру Українській землі.

Напередодпі Предстоятель очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Просмотров: 521