У день Стрітення Господнього Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

15 лютого 2024 року, у свято Стрітення Господа нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Святкове богослужіння відбулось у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського.

Перед Божественною літургією Блаженніший владика звершив особливий чин благословіння свічок. 

Церковна свічка – це символ нашого жертовного служіння Господу, любові до Нього та ревної молитви. Тому у молитвах на освячення свічок звучать прохання не лише про благословення нашої матеріальної жертви з воску, а й про те, щоб «нам достойно святим вогнем найсолодшої любові Божої запаленими бути». Вогонь свічки, який розганяє нічну темряву, порівнюється з невидимим вогнем Святого Духа, світлом Якого ми просимо у Бога розігнати сліпоту усіх гріхів. Тема світла, передусім духовного, часто звучить у піснеспівах свята Стрітення. Так, «Світлом на просвітлення язичників» святий старець Симеон назвав і Господа нашого Іісуса Христа. Вочевидь, саме тому свята Церква постановила звершувати особливий чин благословіння свічок саме у цей день. 

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарії Київської єпархії митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі. 

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. 

Також була піднесена заупокійна молитва про воїнів-афганців. Сьогодні річниця виводу військ з Афганістану 15 лютого 1989 року.

Після Херувимської пісні Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священницьку хіротонію викладача Київської духовної академії і семінарії ієродиякона Олександра (Грицана). Після Євхаристичного канону Предстоятель висвятив на диякона Вадима Сварчевського, студента І курсу магістратури Київської духовної академії.

Богослужіння завершилось чином славлення перед іконою Стрітення Господнього.

Виголосивши відпуст, Блаженніший владика привітав вірян зі святом.

Напередодні Предстоятель очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Просмотров: 724