Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння Вербної неділі у Києво-Печерській Лаврі

27 квітня 2024 року, напередодні Вербної неділі, свята Входу Господнього до Єрусалиму, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Святкове богослужіння відбулось у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній,  митрополит Васильківський Іоасаф, митрополит Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святкового зачала Євангелія на утрені, Предстоятель згідно з традицією освятив вербові гілки та окропив вірян святої водою.

За свідченням усіх чотирьох євангелістів, за кілька днів до хресних страждань, Іісус Христос увійшов до Єрусалиму. Чисельні паломники, які знали про дивовижне воскрешення Лазаря та інші дива Спасителя, очікували Його та зустрічали як царя. У знак великої пошани до Христа, люди покладали на дорогу свій одяг та пальмові гілки, вітаючи Господа: «Осанна! Благословен, який іде в Ім’я Господнє, Цар Ізраїлю» (Ін. 12:13). Саме на згадку про ці події та на знак готовності християн зустріти Господа вірні в цей день приносять у храм вербове, пальмове гілля та квіти.

Завтра Блаженніший Митрополит Онуфрій очолить Божественну літургію у цьому ж храмі.

Просмотров: 927