Гординя знищує людину, а смирення її підносить – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Наш Спаситель – Владика життя і Переможець смерті. Входження Господа в Єрусалим вчить нас смиренню. Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій в своїй святковій проповіді, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Для нас повчальним є те, що Господь в’їжджав в Єрусалим як переможець смерті на молодому ослі. У ті часи існувала така традиція, що якщо якийсь цар перемагав іншого царя, або завоював землі, звершував подвиг, то він повертався додому на колісниці, запряженій білими конями. Люди виходили йому назустріч, клали гілки на землю, вшановували його як переможця. Спаситель переміг не просто царя, а смерть людську. Однак в’їжджає в Єрусалим не як цар на колісниці-гордині, а на ослі, який є символом смирення», – розповів Архіпастир.

За словом Першосвятителя, так «Господь навчає нас, коли ми щось робимо добре у своєму житті, яким би це добро не було великим, ми завжди повинні сісти на смиренного осла, а не на колісницю, запряжену конями гордині».

«Гординя нищить людину, а смирення людину підносить. Коли людина зробить щось велике, добре, славне, корисне зі смиренням, то цим свідчить, що вона є творінням Божим. Все, що вона має, зробила – це не її особисті заслуги, а зробила вона це Божественною силою і мудрістю, якою Бог обдарував людину. Тобто людина віддає славу за своє добро Богові, а не собі її привласнює», – підкреслив Блаженніший владика.

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми в своєму житті пам’ятали, що смирення возносить людину, а гординя принижує людину і нищить її. Щоб ми намагались, наскільки можемо, змирятися перед Богом, один перед одним, як перед носіями образу Бога. Щоб ми намагалися в молитві хвалити Бога, дякувати за все, що Бог нам дає. І тоді Божа благодать буде допомагати нам долати всі труднощі, які у нас зустрічаються на шляху земного життя, і допоможе нам увійти в Царство Небесне», – побажав Митрополит Онуфрій.

Просмотров: 297