Предстоятель очолив чин погребіння Плащаниці у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

3 травня 2024 року, напередодні Великої Суботи, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив утреню з чином погребіння Плащаниці у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Свята Плащаниця – великий прямокутний плат із зображенням тіла Спасителя – виноситься наприкінці вечірні Великої П’ятниці.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Макарівський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство монастиря.

У богослужбових текстах утрені Великої Суботи (вона може звершуватись у Велику П’ятницю ввечері) згадується поховання тіла Господа Іосифом Аримафейським та Никодимом. Крім того, Церква згадує сходження Спасителя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю, введення розбійника в Рай та воскресіння багатьох праведників, які почали проповідувати Христа в Єрусалимі. Християнський світ дивиться на Плащаницю зі зображенням померлого Тіла Господа в передчутті Його славного Воскресіння та просить: “Воскресни, Боже!”

Після великого славослов’я Предстоятель та архієреї пронесли Плащаницю по храму під поховальний спів “Святий Боже, Святий Крепкий, Святий Безсмертний, помилуй нас”. Блаженніший владика, священнослужителі та усі вірні з благоговінням підходили для поклоніння Господу перед Його Святою Плащаницею.

Просмотров: 576