Предстоятель розповів, як формується справжня віра

Блаженніший Митрополит Онуфрій свою проповідь в день пам’яті святого апостола Фоми присвятив християнській вірі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Апостол Фома не був серед інших учнів Христових, коли Господь вперше зʼявився їм, і не повірив у Воскресіння Христове, доки не побачив Його Воскреслим.

За словом Першосвятителя, є два види віри – розуму і серця.

«Для того, щоб зʼявилася віра серця, має бути спочатку віра розуму. Виноградна лоза спочатку цвіте, а потім на ній зʼявляється гроно. Але цей цвіт не перетвориться у гроно, якщо не буде сонячного тепла. Якщо цвіт не принесе плода, то він не буде мати користі. Так і віра. Віра розуму – це те світло, яке, допомагає цвіту вирости у плід. Людина спочатку розумом повірить, а потім починає виконувати Божественні закони і ввіряє себе Богові. Тоді вона починає отримувати благодать Святого Духа і її віра розуму перетворюється у віру серця. Коли Господь говорить: «Якщо ви будете мати віру з гірчичне зерно, і скажете горі: “Перейди звідси туди”, – вона перейде», – Він має на увазі віру серця», – пояснив він.

Як зауважив Блаженніший владика, від виконання Божественних законів зʼявляється знання Бога.

«Тобто як ми знаємо один одного і не сумніваємось ніколи, так і коли людина здобуває віру серця, вона починає бачити Бога очима душі», – зазначив Архіпастир.

Його Блаженство пояснив, що віра є тією основою, на якій базується все духовне.

«У нашому земному житті все починається з віри, потім по вірі ми поступаємо і досягаємо цілі, – сказав він. –  …Нехай Господь допомагає нам, молитвами святого апостола Фоми, щоб ми намагалися жити згідно з Божественними законами і зрощували в собі віру серця».

Просмотров: 102