У Києво-Печерській Лаврі відзначили 950-річчя преставлення її ігумена – преподобного Феодосія

16 травня 2024 року в Києво-Печерській Лаврі звершили соборні богослужіння в день пам’яті преставлення преподобного Феодосія Печерського. Про це повідомляє сайт обителі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Всенічне бдіння з читанням акафіста преподобному Феодосію та Божественну літургію відслужили в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського.

Вечірнє богослужіння звершили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Вишневський Спиридон, братія Лаври, а також численні гості у священному сані.

Після читання Євангелія в день свята митрополит Антоній під час проповіді розповів про життя і чудеса, звершені за життя, а також після преставлення преподобного Феодосія Печерського.

Під час Літургії було піднесено сугубу молитву про мир в Україні.

Також у цей день насельник обителі архімандрит Феодосій очолив Літургію в печерах і храмі, названих на честь преподобного.

По закінченні богослужінь звершили молебень, заспівали величання і прочитали молитву першоначальнику спільного чернечого життя, преподобному Феодосію Печерському.

 

Просмотров: 719