Предстоятель очолив престольне свято храму в ім’я преподобного Агапіта у Києво-Печерській Лаврі

14 червня 2024 року, у день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Божественну літургію звершили у храмі в ім’я преподобного Агапіта.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Гостомельський Аркадій, духовенство монастиря та гості у священному сані.

У слові проповіді після читання Святого Євангелія Блаженніший архіпастир розповів вірянам про життя і подвиги преподобного Агапіта, про зцілення від хвороб за його молитвами. 

За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій та священнослужителі звершили молебень преподобному Агапіту.

Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав вірян зі святом. Предстоятель побажав пастві, щоб Господь — молитвами святого Агапіта — зцілив душевні і тілесні недуги, допоміг гідно проводити земне життя і благословив нашу землю миром.

 

Просмотров: 629