Відбувся випуск в Кам’янець-Подільському іконописному духовному училищі

7 липня 2024 року, після закінченні Божественної літургії, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор вручив дипломи випускникам іконописного духовного училища. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу духовного закладу.

«Цьогорічні дипломники поповнили українську скарбницю ікон такими роботами: образ «Преображення Господнє»; сім ростових образів Деісусного ряду; ростові образи «Святитель Миколай Мир Лікийський Чудотворець», «Святитель Спиридон Тримифунський» та чотири великих образи для іконостасу місцевого храму: ростові образи Христа і Богородиці, «Собор 12 апостолів» та «Собор святого Предтечі Господнього Іоанна»», – йдеться у повідомленні.

Митрополит Феодор у вітальному слові зазначив, що цьогорічні випускники успішно засвоїли повний курс навчання в іконописному училищі та на підставі захисту дипломних робіт отримали кваліфікацію «Іконописець, викладач іконопису». Владика акцентував увагу на тому, що випускники іконописного училища – це люди, на яких покладено відповідальну місію – усвідомлювати й відстоювати роль канонічної ікони в Православ’ї. Він побажав дипломникам розвивати здобуті навички, працюючи наполегливо над собою, вдосконалюючись духовно й професійно, звершуючи служіння, яке покладене на них Церквою заради слави Божої та заради продовження іконописної традиції, через яку йде свідчення Євангельської проповіді про спасіння і вічне життя.

Подячне слово владиці від імені випускної групи висловила Мироненко Анна.

Насамкінець ректор протоієрей Вадим Гаджаман привітав архіпастиря, випускників, їхню майстра-наставницю та подякував усім, хто долучається до навчання та виховання студентів училища.

«Випуск 2024 став ще одним свідченням того, що ми завжди маємо дякувати Богу, адже саме Кам’янець-Подільське іконописне духовне училище збагатило Україну вісьмома прекрасними випускниками-іконописцями, які й надалі служитимуть Богу та Церкві своїми талантом і працею.

Хочеться побажати випускникам не зупинятись на досягнутому, адже істинній досконалості, яка наближає людину до Бога, немає меж. А викладачам училища — терпіння й великої мудрості в їхньому такому непростому, але такому необхідному та відповідальному служінні», – зазначили в Кам’янець-Подільській єпархії.

Просмотров: 28