Розпочав роботу Архієрейський Собор РПЦ (оновлено, фото, відео)

Середа, 29.11.2017 10:48

29 листопада 2017 року, після завершення Божественної літургії і молебню перед мощами святителя Тихона, Патріарха Московського, в Залі церковних соборів кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила розпочалося перше пленарне засідання Архієрейського Собору Руської Православної Церкви. До роботи Собору запрошені всі правлячі та вікарні архієреї УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Також до участі в Архієрейському Соборі запрошені ієрархи, які перебувають на спокої, однак вони не мають права голосу щодо прийняття соборних рішень.

На сьогоднішній день в Руській Православній Церкві — 377 архієрея, 293 з яких керують єпархіями. Архіпастирів в Українській Православній Церкві — 92, у тому числі правлячими є 52, вікарними — 33, перебувають на спокої — 7.

У перший день роботи форуму зареєструвалися 347 учасників із 22 країн.

До складу Президії Собору окрім Блаженнішого Митрополита Онуфрія, постійного члену Священного Синоду РПЦ, входить митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, який є тимчасовим членом зимової сесії Синоду.

До Редакційної комісії, якій належить формулювати рішення Собору відповідно до результатів соборних дискусій, був обраний представник УПЦ — архієпископ Обухівський Іона, вікарій Київської митрополії.

Одними з перших питань, яке розглянули архієреї, стали доповідь Святішого Патріарха Кирилла та Блаженнішого Митрополита Онуфрія, у якій Предстоятель УПЦ охарактеризував основні аспекти звершення Православною Церквою своєї спасительноі місії серед народу України.

Архієрейський Собор є вищим органом ієрархічного управління Руської Православної Церкви і складається з єпархіальних і вікарних архієреїв, скликається Патріархом Московським і всієї Русі (Місцеблюстителем) і Священним Синодом не рідше одного разу на чотири роки і напередодні Помісного Собору, а також у виняткових випадках. В обов’язки Архієрейського Собору входить: збереження чистоти і неушкодження православного віровчення і норм християнської моралі; прийняття Статуту Руської Православної Церкви і внесення до нього змін і доповнень; зберігання догматичної і канонічної єдності Руської Православної Церкви; вирішення принципових богословських, канонічних, богослужбових і пастирських питань, що стосуються як внутрішньої, так і зовнішньої діяльності Церкви; канонізація святих і тлумачення богослужбових чинопослідувань; компетентне тлумачення святих канонів та інших церковних законоположень; висловлення пастирської стурбованості проблемами сучасності; визначення характеру відносин з державними органами; підтримання відносин з Помісними Православними Церквам; створення, реорганізація та ліквідація самокерованої Церкви, екзархатів та єпархій, а також визначення їх меж і найменувань; створення, реорганізація та ліквідація Синодальних установ; спостереження за втіленням в життя рішень Помісного Собору і багато іншого. Архієрейський Собор є церковним судом вищої інстанції.

Програма нинішнього Собору включає ювілейні урочистості, присвячені 100-річчю відновлення Патріаршества та інтронізації Патріарха Тихона, яка відбулася 4 грудня 1917 року, на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці, в Успенському соборі Кремля.

Нагадаємо, напередодні, 28 листопада, Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь в роботі Священного Синоду РПЦ.

Фото foto.patriarchia.ru

Просмотров: 2920

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *