ІЗЮМ. Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив храм на честь ікони Божої Матері «Піщанська»

5 жовтня, в 17-ту Неділю після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій здійснив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері «Піщанська» в місті Ізюм Харківської області, після чого звершив у новоосвяченому храмі Божественну літургію.

Предстоятелю співслужили: митрополити – Луганський і Алчевський Митрофан, Миколаївський і Очаківський Питирим, Харківський і Богодухівський Онуфрій, архієпископи – Запорізький і Мелітопольський Лука, Святогірський Арсеній, Макіївський Варнава, Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Городницький Олександр, єпископи – Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, Сєвєродонецький і Старобільский Никодим, Ірпінський Климент, Бердянський і Приморський Єфрем, а також духовенство Ізюмської та сусідніх єпархій.

Вітаючи архієпископа Єлисея, правлячого архієрея Ізюмської єпархії, гостей та прихожан нового храму, Київський святитель побажав усім заступництва Пречистої Богородиці в усіх справах та починаннях. Блаженніший Владика назвав Божу Матір «Скарбницею небесної манни», яка наповнює Божою благодаттю спраглі душі та покриває Своїм всесильним покровом кожного, хто потребує допомоги та підтримки під час несіння свого земного хреста.

Блаженніший Митрополит Онуфрій нагородив керуючого Ізюмською єпархією архієпископа Єлисея орденом апостола Іоанна Богослова ІІ ступеня. Особливі слова подяки Предстоятель  висловив ктитору храму Віктору  Вишневецькому і вручив йому ікону Божої Матері «КиєвоПечерська». Також Митрополит Онуфрій вручив церковні нагороди тим, хто особливо потрудився у створенні храму.

Після відправи, Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив каплицю в ім’я  святого рівноапостольного князя Володимира, споруджену на честь 1025річчя Хрещення Русі. По закінченні освячення Блаженніший Владика, звернувся до всіх присутніх зі словами  привітання, а також  подякував  меценату В’ячеславу Маслову за труди  по зведенню каплиці.

Довідка. Храм на честь ікони Божої Матері «Піщанська» у місті Ізюм — перший в Україні, а явлення цієї чудотворної ікони пов’язане з житієм святителя Іосафа Білгородського. Перед своєю блаженною кончиною — у 1754 році — йому був сон, в якому подвижник побачив дивовижну ікону Богородиці з Немовлям і світлим сяйвом, яке відходило від неї. Після прибуття до міста Ізюм єпископ відвідав Вознесенську церкву і з подивом виявив у ній ікону, яку бачив у сні. Святитель Іоасаф виголосив при цьому пророчі слова: «В цьому образі — особлива благодать Божа: в ньому Пресвята Владичиця являє особливу ознаку Свого заступництва для цього міста і цілої країни».

 

Просмотров: 204

Залишити відповідь