КИЇВ. Голова Святошинської в м. Києві РДА Ілля Сагайдак розповсюдив заклики до міжконфесійної ворожнечі

18 січня Голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак у соціальній мережі допустив образливі висловлювання на адресу 79-річного настоятеля київського храму Зачаття пророка Іоанна Хрестителя прот. Адама Кучмія та закликав відібрати цей храм у релігійної громади, котра його збудувала, щоб передати «УПЦ КП». Цей самий заклик представник столичної державної влади повторив у своєму інтерв’ю «ТСН», яке опублікувало інтернет-видання «Gazeta.ua». Свою позицію він обґрунтував вимогою громади, проте не пояснив, якої саме, адже сотні парафіян храму Зачаття пророка Іоанна Хрестителя висловили обурення неприхованим закликам до розпалення міжконфесійної ворожнечі із вуст державного посадовця. Їх стурбованість викликають листівки з підбуренням до застосування сили проти представників релігійної громади, що після висловлювань І. Сагайдака були розклеєні невідомими у Святошинському районі столиці.

Як випливає із інформації, що міститься на сторінці І. Сагайдака у Faсebook, приводом для закликів відібрати храм у громади УПЦ, яка будувала його майже 25 років, став сюжет телепрограми «ТСН» про відспівування прот. Адамом Кучмієм киянина, який загинув у АТО. Зокрема, пан Сагайдак зрозумів, що священик «вчинив скандал, порушуючи ритуал». Наразі очільник Святошинського району не спромігся перевірити правдивість телевізійного матеріалу, який підготував канал новин із репутацією затятого антицерковного рупора. Більш того, він активно виявляв своє обурення тим, що священик завершив відспівування біля будинку покійного та не поїхав на кладовище, але ж особисто взагалі полінувався віддати останню шану Герою України. До того ж, як випливає зі згаданого сюжету «ТСН», Святошинська РДА не надала навіть відповідного приміщення для прощання, через що відспівування і прощання відбулося просто неба у під’їзді будинку, де жив загиблий боєць.

Прикрості цій події додає те, що ні пан Сагайдак, ні телевізійники з «ТСН» у гонитві за сенсацією не спромоглися дізнатися думки батьків загиблого, оскільки вони є парафіянами того храму, настоятелем якого багато років є отець Адам. До цієї ж церкви за життя ходив і їх син Роман. Саме батьки обговорили зі священиком всі обставини похорону. Зважаючи на скандал, який вчинив не сивочолий священнослужитель, а журналісти та І. Сагайдак, мати загиблого Романа Корзуна, Тетяна Володимирівна Корзун, зробила письмове звернення про те, що немає ніяких претензій за звершення відспівування отцем Адамом, який є духівником всієї її родини.

Слід також відмітити, що 19 січня, як свідчить технічний запис на сторінці Faсebook, І. Сагайдак прибрав із розміщеного ним днем раніше тексту лайливі слова на адресу прот. Адама Кучмія.

За повідомленням офіційного інтернет-порталу Святошинської в м. Києві РДА 21 січня Ілля Сагайдак провів зустріч з вікарієм Київської Митрополії УПЦ, єпископом Васильківським Миколаєм.

Як повідомляється, метою зустрічі стало з’ясування обставин конфлікту, що виник під час поховання військовослужбовця, святошинця Романа Корзуна.

Очільник району запевнив, що виступатиме за недопущення будь-якого міжконфесійного конфлікту на теренах району.

Це запевнення дає привід сподіватися, що в майбутньому представники Святошинської районної влади спочатку будуть з’ясовувати обставини, а вже потім робити відповідні заяви.

Фото: http://predtecha.kiev.ua/

Просмотров: 2973