Чому А. Парубій хоче заборонити українцям молитися за свою Батьківщину?

В Україні традиції хресних ходів мають дуже давню історію. Не лише тепер, але щороку в багатьох регіонах здійснюються велелюдні хресні ходи, присвячені особливим церковним подіям. Нещодавно завершилася хресна хода на Буковині до Хрещатицького монастиря, яка зібрала тисячі прочан. Ще більш масштабною є традиційна хресна хода з Кам’янця-Подільського до Почаївської Лаври, яка відбувається щороку в серпні. Тому резонанс навколо Всеукраїнської ходи миру, який штучно підживлюється деякими політиками, є нічим іншим, як незнанням історії України та її духовних традицій.

Багато разів в історії України були випадки, коли завдяки спільній молитві у хресній ході Бог припиняв епідемії, стихійні лиха і навіть війни. Ідея цьогорічної молитви виникла не сьогодні. Минулого року під час Хресної ходи з чудотворними іконами від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври понад 30 тисяч вірян з найрізноманітніших регіонів України об’єдналися заради миру і Божого благословення для України. Саме тоді у всіх виникла мрія про те, щоб такі молитви були щорічними.

Багато хто не має фізичної можливості прийняти участь у спільній молитві безпосередньо 27 липня. І тому вони проходять хресною ходою лише невелику ділянку тим регіоном, в якому проживають. Але і таким чином вони долучаються до спільного подвигу молитви за мир і благословення для своєї Батьківщини. Вони це роблять як віруючі християни і як свідомі громадяни України. Тому звинувачувати цих людей в антиукраїнській діяльності щонайменше безглуздо, а насправді ж такі звинувачення лунають лише з вуст тих осіб, які зацікавлені в розпаленні не лише релігійної, але й суспільної ворожнечі. Під час минулорічної Хресної ходи вулицями Києва тисячі українців молилися не стільки за себе, скільки за свою країну. Представляючи різні регіони, вони відчули себе єдиними. Не дивлячись на те, що хода зібрала понад 30 тисяч людей, того дня не відбулося жодної провокації. І істерія, яку розпалює сьогодні пан Парубій та окремі політикани, тиражуючи різноманітні нісенітниці, по-перше абсолютно безпідставна, бо немає жодних доказів, а по-друге – є свідченням того, що цим людям не потрібен мир. Їм зручно паразитувати на горі власного народу. Звинувачення Голови Верховної Ради жодним чином не підтвердили Служба безпеки україни та Міністерство внутрішніх справ. Вочевидь закликами до дискримінації віруючих і обмеження права на свободу совісті та віросповідань пан Парубій намагається відвернути увагу суспільства від багатьох економічних проблем, які стали наслідками в тому числі і його політичної діяльності.

Хресна хода має велику силу. З церковної історії відомо чимало свідчень про те, як диявол тремтів, відчуваючи силу спільної молитви. Сьогодні, у час інформаційного суспільства, ми стаємо свідками того, як диявол відчуває силу благодаті Всеукраїнської ходи миру і через засоби масової інформації розсипається хулою, лайкою та образами з вуст окремих політиків. Але Христос, Знамення Якого несуть попереду Хресної ходи, назавжди переміг диявола. Він переміг не зброєю, не грошима, не політичними інтригами, а силою Своєї благодаті. І після Свого воскресіння Його найперші слова до світу були «Мир вам».

З цими словами сьогодні Українська Православна Церква звертається до всіх людей, у тому числі й тих, які докладають чимало зусиль для боротьби з нею. «Мир вам… каже їм знову Іісус: Мир вам» (Ін. 20, 19-21).

Просмотров: 2965

Залишити відповідь